Oktay Usta [Resmi WEB Sitesi] 
Yemek Resmi
Yemek Resmi
Sebzeli Pilavlı Minik Köfteler
HAZIRLANIŞI
HAZIRLANIŞI:

Kıymayı karıştırma kabına alıyoruz. Soğanı üzerine rendeliyoruz, yumurtasını kırıyoruz. Tuzunu, karabiberini ve kimyonunu atıyoruz. Köfte harcımızı iyice yoğuruyoruz. Galeta unu serperek yoğurmaya devam ediyoruz. Köfte harcından misketten biraz daha büyük köfteler yoğuruyoruz. Pilavı için, pirinci iyice yıkıyoruz ve süzüyoruz. Pilav tenceresine sıvıyağ damlatıyoruz ve pirinci kavuruyoruz. Biraz kavurduktan sonra tereyağını koyarak kavurmaya devam ediyoruz. Kavurduğumuz pirincin üzerine sıcak suyunu veriyoruz ve tuzunu atıyoruz. Kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz.Pişmiş olan pilavı kapağı kapalı olarak dinlendiriyoruz. Maydanozu ve dereotunu doğrayarak pilavın içine koyup karıştırıyoruz.Kırmızı biberleri ayıklıyoruz ve parmak şeklinde doğruyoruz. Kabakları da parmak şeklinde doğruyoruz. Sıvıyağda önce kabakları kızartıyoruz.Kabakları çıkardıktan sonra biberleri kızartıyoruz. Köfteleri yağlanmış fırın tepsisine koyarak önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Bir kaseyi ıslatıyoruz ve pilavı içine doldurup bastırıyoruz. Servis tabağına pilavı ters çeviriyoruz. Pilavın kenarlarına köfteleri ve garnitür sebzeleri koyarak servis ediyoruz.

SEBZELİ PİLAVLI MİNİK KÖFTELER

400 gr. kıyma
1 soğan
1 yumurta
galeta unu
tuz
karabiber
kimyon


PİLAVI İÇİN:

2 su b. pirinç
1 çorba k. tereyağı
1 tutam maydanoz
1 tutam dereotu
sıvıyağ
tuz
su


SEBZESİ İÇİN:

3 kabak
2 kırmızı biber
Kategorisi
Köfteler
Oluşturma Tarihi
Zorluk
Orta
Süre
Servis
Etiketler :
Benzer Tarifler
Mercimek Köftesi
Kırmızı mercimeği üzerini 2 parmak geçecek kadar suyla haşlıyoruz. Mercimek haşlanınca ince bulguru tencereye ekliyoruz ve kapağını kapatarak suyunu tamamen çekip yumuşaması için bırakıyoruz. Soğanı yemeklik doğruyoruz.
Yufkada Fıstıklı Köfte
Kıymayı karıştırma kabına alıyoruz. Üzerine soğanı rendeliyoruz, yumurtayı kırıyoruz. Tuzunu ve karabiberini atıyoruz. Yeşil fıstığı değirmenden geçirerek parçalıyoruz ve karışıma ekliyoruz.
Patatesli Köfte
HAZIRLANIŞI: Kıymayı karıştırma kabına alıyoruz, soğanı içine rendeliyoruz. Yumurtasını kırıyoruz. Maydanozu incecik doğruyoruz ve ilave ediyoruz. Tuzunu ve karabiberini atıyoruz.
Sebzeli Tavuk Köftesi
HAZIRLANIŞI: Köy biberlerini ve kırmızı biberi ayıklıyoruz ve doğruyoruz. Maydanozu incecik doğruyoruz. Soğanı da doğruyoruz. Hepsini satırla ince ince kıyıyoruz.
Köz Patlıcanlı Köfte
HAZIRLANIŞI: Köftesi için, kıymayı karıştırma kabına alıyoruz. Üzerine soğanı rendeliyoruz, yumurtasını kırıyoruz.
Ispanaklı Patates Köftesi
Haşlanmış patatesi soyuyoruz ve eziyoruz. Bulguru sıcak suyla ıslıyoruz ve üzerini kapatarak bekletiyoruz.
Tepsi Köftesi
HAZIRLANIŞI: Kuzu etini ve kuyruk yağını doğruyoruz. Daha sonra büyük bir et tahtasında satırla ya da zırhla çekerek kıyma haline getiriyoruz ve özleştiriyoruz.
Krepte Kaşarlı Biberli Köfte
HAZIRLANIŞI: Kıymayı karıştırma kabına alıyoruz. Soğanı rendeliyoruz, maydanozu ince ince doğruyoruz ve ilave ediyoruz. Kırmızı biberi de ince ince doğruyoruz ve ilave ediyoruz. Yumurtayı kırıyoruz. Tuzunu ve karabiberini ilave ediyoruz
Beşamel Soslu Köfte
HAZIRLANIŞI: Püresi için, patatesleri soyuyoruz ve küp doğruyoruz. Patatesleri suda haşlıyoruz, tuzunu atıyoruz.
Köfteli Ali Nazik
HAZIRLANIŞI: Köftesi için, kıymayı karıştırma kabına alıyoruz. Soğanı içine rendeliyoruz, yumurtayı kırıyoruz. Tuz, karabiber ve kimyon koyup yoğuruyoruz. Galeta unuyla kıvamını ayarlıyoruz.
Patatesli Tepsi Köftesi
HAZIRLANIŞI: Soğanı, kırmızı biber ve yeşil biberleri minik küp şeklinde doğruyoruz. Karıştırma kabına doğradığımız malzemeleri koyuyoruz. Maydanozu da ince ince doğrayı ekliyoruz. Kuyruk yağını bıçakla kıyıyoruz ve kıymayla birlikte bıçaktan geçiriyoruz, karışıma ekliyoruz. Yumurtasını kırıyoruz.
Soslu Hamburger
HAZIRLANIŞI: Ekmeklerini hazırlarken, unu karıştırma kabına alıyoruz.
  • YORUMLAR