Oktay Usta [Resmi WEB Sitesi] 
Yemek Resmi
Yemek Resmi
Peynirli Patatesli Rulo Poğaça
HAZIRLANIŞI
HAZIRLANIŞI:

Unu karıştırma kabına koyuyoruz, ortasını havuz gibi açarak mayayı koyuyoruz. Unun üzerine tuz serpiyoruz. Mayanın üstüne de sıvıyağı ve sütü döküyoruz. Yumurtasını kırıyoruz, oda sıcaklığında yumuşamış olan tereyağını ilave ediyoruz. Az ılık su döküyoruz ve ortadan mayayı eriterek yavaş yavaş karıştırmaya başlıyoruz. Kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yoğuruyoruz. Hamurumuzu mayalanmaya bırakıyoruz. İç harcı için, beyaz peyniri ve kaşar peynirini bir kaseye rendeliyoruz. Aynı kaseye haşlanmış patatesleri rendeliyoruz. Üzerine tuz, karabiber ve pul biber serpiyoruz. İç harcımızı da yoğurarak karıştırıyoruz. Hamurdan bir parça ayırıyoruz. Kalanı iki eşit parçaya ayırıp yuvarlıyoruz. Üzerlerine un serpiyoruz ve merdaneyle açıyoruz. İç harcımızı da iki hamurun içine paylaştırıyoruz. Hamuru rulo şeklinde sarıyoruz. Ayırdığımız küçük hamuru da merdaneyle açıyoruz. Tırtıklı ruletle ince ince şeritler kesiyoruz. Rulo poğaçaları yağlı kağıt serdiğimiz tepsiye alıyoruz. Şerit hamurları da ruloların üzerine çarpraz şekilde yerleştiriyoruz. Üstlerine yumurta sarısı sürüyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz.

PEYNİRLİ PATATESLİ RULO POĞAÇA

4 su b. un
yarım pk. yaş maya
1 çay b. sıvıyağ
1 su b. süt
1 yumurta
150 gr. tereyağı
tuz
su

İÇ HARCI İÇİN:

4 haşlanmış patates
150 gr. beyaz peynir
100 gr. kaşar peyniri
tuz
karabiber
pul biber

ÜZERİ İÇİN:

yumurta sarısı
Kategorisi
Hamur İşleri
Oluşturma Tarihi
Zorluk
Orta
Süre
Servis
Etiketler :
Benzer Tarifler
Kıymalı Pırasalı Börek
Pırasayı ince ince doğruyoruz. Tavaya sıvıyağ koyup kıymayı kavuruyoruz. Pırasasını koyup kavurmaya devam ediyoruz.
Patatesli Börek
HAZIRLANIŞI: Patatesleri haşlıyoruz ve soyuyoruz. Patatesleri bir kaseye eziyoruz. Soğanları yemeklik doğruyoruz. Tavaya zeytinyağı döküyoruz ve soğanları kavuruyoruz.
Peynirli Kıvrık Pizza
HAZIRLANIŞI: Unu karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu ve instant mayasını koyuyoruz. Ortasını havuz gibi açıyoruz. Ortaya zeytinyağını döküyoruz. Ilık suyunu koyuyoruz.
Kaşarlı Susamlı Poğaça
HAZIRLANIŞI: Unu karıştırma kabına alıyoruz ve tuzunu atıyoruz. Ortayı havuz gibi açıyoruz. Ortaya yaş mayayı koyuyoruz ve mayanın üzerine sütü döküyoruz.
Örgülü Poğaça
HAZIRLANIŞI: İç harcı için, lor peyniri bir kaseye alıyoruz. Beyaz peyniri üzerine ufalıyoruz. Kaşar peyniri de rendeliyoruz. Maydanozu ince ince doğrayıp katıyoruz ve karıştırıyoruz.
Gül Poğaça
HAZIRLANIŞI: Kaşar peyniri karıştırma kabına rendeliyoruz. Lor peyniri koyuyoruz, beyaz peyniri de parçalayarak içine ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz.
Örtülü Pizza
Unu karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu atıyoruz ve ortasını havuz gibi açıyoruz.
Fındıklı Çikolatalı Çörek
HAZIRLANIŞI: Unu karıştırma kabına alıyoruz. Toz şekerini serpiyoruz. Ortayı havuz gibi açıyoruz. Ortaya yaş mayayı koyuyoruz. Mayanın üzerine sütü döküyoruz.
Patlıcanlı Börek
HAZIRLANIŞI: Patlıcanları alacalı soyuyoruz ve küçük küp şeklinde doğruyoruz. Kırmızı biberleri ve soğanları da aynı şekilde doğruyoruz. Tavaya zeytinyağı döküyoruz soğanları soteliyoruz.
Patatesli Katmer Börek
Unu karıştırma kabına alıp ortasına havuz açıyoruz. Yoğurt ve sıvıyağı ortasına koyuyoruz. Tuzu unun üzerine serpiyoruz.
Kürdan Böreği
HAZIRLANIŞI: Pastırmayı, kaşar peyniri, yeşil biberi ve maydanozu doğruyoruz.
Cevizli Baget Ekmek
HAZIRLANIŞI: Unu ve tam buğday ununu karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu ve toz şekerini serpiyoruz. Cevizleri elimizle kırıyoruz ve una katıyoruz. Harmanlıyoruz ve ortasını havuz gibi açıyoruz.
  • YORUMLAR