Oktay Usta [Resmi WEB Sitesi] 
Yemek Resmi
Yemek Resmi
Oktay Usta’dan Simit Tarifi
HAZIRLANIŞI
HAZIRLANIŞI:

Unu karıştırma kabına alıyoruz, üzerine tuz serpiyoruz ve ortasını havuz gibi açıyoruz. Ortaya yaş mayayı koyuyoruz. Mayanın üzerine yumurtayı kırıyoruz ve sıvıyağı döküyoruz. Az ılık su döküyoruz. Mayayı elimizle eritiyoruz ve ortadan kenarlara doğru açıyı genişleterek bir hamur yoğuruyoruz. Hamurdan bezeler koparıyoruz ve elimizle tezgah üzerinde ileri geri yaparak fitil şekline getiriyoruz. İki fitil şeklinde hamuru yanyana getirip uçlarından tutarak birbirine sarıyoruz ve halka şekline getiriyoruz. Bir kaseye biraz pekmez ve su koyup karıştırıyoruz. Başka bir kaseye de susamı döküyoruz. Hazırladığımız simitleri önce pekmezli suya sonra susama buluyoruz. Yağlanmış fırın tepsisine yerleştiriyoruz. Tepside mayalandırıyoruz ve önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Simitlerimizi krem peynir ve çeri domatesle servis ediyoruz.

SİMİT

4 su b. un
yarım pk. yaş maya
1 yumurta
1 çay b. sıvıyağ
tuz
su

BULAMAK İÇİN:

pekmez
susam
su

SERVİSİ İÇİN:

krem peynir
çeri domates
Kategorisi
Hamur İşleri
Oluşturma Tarihi
Zorluk
Orta
Süre
Servis
Etiketler :
Benzer Tarifler
Peynirli Sandviç
HAZIRLANIŞI: Unu karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu atıyoruz. Ortasını havuz gibi açıyoruz.
Yufkalı Ispanaklı Börek
HAZIRLANIŞI: Ispanakları doğruyoruz. Soğanı ve sarımsakları yemeklik doğruyoruz.
Peynirli Sucuklu Lokmalık Börek
Unu karıştırma kabına koyuyoruz, üzerine tuzu, ve instant mayayı döküyoruz. Harmanladıktan sonra ortasını açıyoruz ve sütü, sıvıyağı döküyoruz.
Köz Patlıcanlı Börek
İç harcı için, patlıcanları közlüyoruz ve soyuyoruz. Közlenmiş patlıcanları bıçakla küçük küçük doğruyoruz. Unu karıştırma kabına alıyoruz.
Peynirli Kıvrık Pizza
HAZIRLANIŞI: Unu karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu ve instant mayasını koyuyoruz. Ortasını havuz gibi açıyoruz. Ortaya zeytinyağını döküyoruz. Ilık suyunu koyuyoruz.
Ispanaklı Peynirli Pizza
Unu karıştırma kabına koyuyoruz. Tuzunu serpiyoruz. Ortasını havuz gibi açıyoruz. Ortaya yaş mayayı koyuyoruz. Mayanın üzerine zeytinyağı döküyoruz.
Çiçek Pizza
Unu karıştırma kabına alıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz ve ortasını açıyoruz. Mayayı ortaya koyuyoruz. Mayanın üzerine zeytinyağını döküyoruz.
Peynirli Rulo Açma
HAZIRLANIŞI: Unu karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu serpiyoruz, ortasını havuz gibi açıyoruz. Ortaya yaş mayayı koyuyoruz. Mayanın üzerine sütü ve zeytinyağını döküyoruz.
Sucuklu Lokmalık Börek
HAZIRLANIŞI: Unu karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu, toz şekerini atıyoruz. Ortasını havuz gibi açıyoruz.
Peynirli Ispanaklı Börek
HAZIRLANIŞI: Ispanankları ve soğanı doğruyoruz. Geniş bir karıştırma kabına alıyoruz. Ayrı bir kaseye kaşar peyniri rendeliyoruz.
Beşamel Soslu Mantarlı Börek
Temizlenmiş mantarları doğrayıp sıvıyağ ile tencerede soteliyoruz. Tereyağı ve unu katıp mantarla birlikte kavuruyoruz. Sütü ekleyip kıvamını alana kadar karıştırıyoruz.
Peynirli Puf Poğaça
Unu karıştırma kabına alıyoruz. Tuzunu ve şekerini koyuyoruz, ortasını havuz gibi açıyoruz. Ortaya yaş mayayı koyuyoruz. Mayanın üzerine sütü ve zeytinyağını döküyoruz
  • YORUMLAR