Oktay Usta [Resmi WEB Sitesi] 
Yemek Resmi
Yemek Resmi
Köz Biberli Yoğurtlu Brokoli Salatası
HAZIRLANIŞI
HAZIRLANIŞI:

Brokoliyi kaynar suda 3-4 dakika haşlıyoruz. Ardından soğuk suya sokuyoruz. Soğuk sudan çıkardıktan sonra çiçeklerinden koparıp servis tabağının kenarlarına diziyoruz. Haşlanmış patatesi küp bir şekilde doğrayıp ortasına koyuyoruz. Taze soğanı ince bir şekilde doğrayıp patatesin üzerine döküyoruz.

Kırmızı biberin bir kısmını üzerini süslemek için ayırıp geri kalan kısmını küp bir şekilde doğrayıp yeşil soğanın üzerine serpiyoruz. Tuz ve zeytinyağı döküyoruz. Yoğurdu geniş bir kaseye alıp içine sarımsağı rendeliyoruz.

Karıştırıp salatanın üzerine döküyoruz. Ayırmış olduğumuz kırmızı biberleri şerit şeklinde doğrayıp salatanın üzerine koyduktan sonra servis ediyoruz.

KÖZ BİBERLİ YOĞURTLU BROKOLİ SALATASI

1 kök brokoli
2 haşlanmış patates
3 köz biber
4 taze soğan
1 kase tava yoğurdu
yarım çay b. zeytinyağı
1 diş sarımsak
Kategorisi
Salatalar
Oluşturma Tarihi
Zorluk
Orta
Süre
Servis
Etiketler :
Benzer Tarifler
Mercimek Köftesi
HAZIRLANIŞI: Yeşil mercimeği yıkıyoruz ve haşlıyoruz. Kırmızı mercimeği de yıkıyoruz, üzerini geçecek kadar su koyuyoruz ve pişmeye bırakıyoruz.
Kokteyl Salata
Mantarı ve salamı küp doğruyoruz. Tavaya az sıvıyağ koyup mantarı soteliyoruz. Mantar pişince içine salamı atıp biraz daha çeviriyoruz ve altını kapatıp soğutuyoruz.
Milföy Çanağında Salata
Orta boy derin çember bir borcamın dış kısmını tereyağı ile yağlıyoruz. Milföyleri uç kısımlarından birleştirip merdane ile iyice açıyoruz...
3 Renkli Patates Toplar
Patatesleri haşlıyoruz ve eziyoruz. Havucu rendeliyoruz. Tavaya az zeytinyağı döküp havucu soteliyoruz.
Bezelye Salatası
HAZIRLANIŞI: Bezelyeyi haşlıyoruz. Köz biberi, kornişon turşuyu, taze soğanı, dereotunu, taze naneyi ve maydanozu da doğruyoruz.
Salata Bahçesi
HAZIRLANIŞI: Patatesleri haşlıyoruz, soyuyoruz ve karıştırma kabına rendeliyoruz. Zeytinyağı ve tuz döküyoruz.
Kızarmış Patates Salatası
Patatesleri soyuyoruz ve küp küp doğruyoruz. Üzerine tuzunu, isteğe göre baharatlarını atıyoruz. Zeytinyağını döküyoruz.
Beyaz ve Mor Lahana Salatası
Yoğurdu ve mayonezi bir kasede çırpıyoruz. Havuçları soyuyoruz ve rendenin küçük tarafından rendeliyoruz.
Yumurtalı Patatesli Marul Salatası
Marul yapraklarını servis tabağının tabanına döşüyoruz. Patates, yumurta, maydanoz, taze soğan ve çeri domatesleri doğrayıp karıştırma kabına alıyoruz.
Yumurtalı Brokolili Bahar Salatası
Brokoliyi çiçeklerinden ayırıp 3-4 haşlıyoruz. Yeşilliğini kaybetmemesi için soğuk suya sokuyoruz. Közlenmiş biber, yumurtanın beyazlarını, çeri domates...
Yumurtalı Biberli Bulgur Salatası
Bulguru bir kaba alıyoruz. Üzerine sıcak su döküyoruz. Ağzını kapatıyoruz ve yumuşamaya bırakıyoruz.
Karışık Köz Salata
HAZIRLANIŞI: Patlıcanları ve kırmızı biberleri ocak üstü köz aparatında közlüyoruz. Köz patlıcan ve biberleri soyuyoruz ve ince ince doğruyoruz. Karıştırma kabına alıyoruz.
  • YORUMLAR