Oktay Usta [Resmi WEB Sitesi] 
Yemek Resmi
Kilis Tava
HAZIRLANIŞI
MALZEME LİSTESİ:

700 gr. kıyma
3 domates
2 kırmızı biber
4 yeşil biber
2 soğan
100 gr. kuyruk yağı
1 tutam maydanoz
tuz
karabiber

SERVİSİ İÇİN:

tırnak pide

HAZIRLANIŞI:

Kuyruk yağını zırhtan çekerek incecik doğruyoruz. 1 kırmızı biberi, 2 yeşil biberi doğruyoruz. Maydanozu da doğruyoruz. Kuyruk yağıyla maydanozu ve biberleri beraber zırhtan geçiriyoruz. Soğanı bir tanesini de doğrayıp karışıma ekliyoruz. Kıymayı koyuyoruz ve tekrar zırhtan geçiriyoruz.

Tuzunu ve karabiberini atı iyice yoğuruyoruz. Yuvarlak tepsiyi yağlıyoruz ve köfte harcını koyup yayıyoruz. Üçgen şekilde dilimliyoruz. Üzerine biraz su döküyoruz. Soğanın birini iri doğrayıp tam tepsinin ortasına koyuyoruz. Kenarlarına da kalan yeşil biberleri ve domatesleri iri doğrayıp koyuyoruz. Önceden ısıtılmış 210 derecelik fırında pişiriyoruz. Tırnak pideyle servis ediyoruz.
Kategorisi
Et Yemekleri
Oluşturma Tarihi
Zorluk
Orta
Süre
Servis
Etiketler :
kilis,tava,oktay usta,oktayusta
Benzer Tarifler
Kuzu Etli Yeşil Mercimek
HAZIRLANIŞI: Yeşil mercimeği bir kaseye koyuyoruz. Üzerine kaynar su döküyoruz ve bu şekilde kara suyunu çıkarıyoruz.
Sac Kavurma
Kuzu etini küçük küpler halinde doğruyoruz. Biraz sıvıyağ koyduğumuz bir tavada kavuruyoruz.
Hünkar Beğendi
Tencereye zeytinyağı döküyoruz ve kuşbaşı kuzu etini koyup soteliyoruz. Et, suyunu bırakıp çekene kadar pişirdikten sonra arpacık soğanları ve sarımsakları ilave edip pişirmeye devam ediyoruz.Salçayı, defne yapraklarını ve tane karabiberleri koyuyoruz, karıştırıyoruz.
Kuzu Etli Keşkek
HAZIRLANIŞI: Buğdayı sıcak suyla ıslıyoruz. 1 saat kadar beklettikten sonra süzüyoruz ve iyice yıkıyoruz. Tencereye koyuyoruz. Üzerine sıcak suyunu veriyoruz ve haşlıyoruz.
Osmanlı Usulü Sucuk Tarifi
HAZIRLANIŞI: Etleri, ve kavram yağını kıyma makinasından geçiriyoruz. Sarımsaklarını katarak bir kere daha makinadan geçiriyoruz.
Sebzeli Bonfile
Bonfileyi dilimliyoruz. Dilimlerin üzerine buzdolabı poşeti serip et döveceğiyle inceltiyoruz.
Fırında Kuzu But
Kuzu butu sığacak kadar büyük bir tencereye koyuyoruz. Yarısı kadar su koyuyoruz ve kapağını kapatarak pişirmeye başlıyoruz. Suyunu çekince iri doğranmış havucu ve soğanı ilave ediyoruz. Defne yapraklarını ve tane karabiberi atıyoruz. Az su ekliyoruz.
Karışık Kebap
HAZIRLANIŞI: Karışık sakatatı ve kuyruk yağını kuşbaşı doğruyoruz. Çöp şişlere kuzu kuşbaşı, ciğer ve kuyruk yağı geçiriyoruz.
Patlıcanlı Kuzu Etli Kebap
HAZIRLANIŞI: Derin bir tavaya kuşbaşı etleri koyuyoruz. Zeytinyağını da döküyoruz ve kavurmaya başlıyoruz. Tereyağını ilave ediyoruz. Etler suyunu bırakıp çekene kadar pişiriyoruz.
Kalıpta Püreli Kuzu Eti
Kuzu etini kuşbaşı doğruyoruz. Tavaya zeytinyağı döküyoruz ve eti koyup soteliyoruz. Soğanı yemeklik doğruyoruz ve et, suyunu bırakıp çekince tavaya ilave ediyoruz.
Pastırmalı Kuru Fasulye
HAZIRLANIŞI: Soğanı, sarımsağı ve salçayı düdüklü tencerenin altına yayın. Ardından üzerine bir gece suda bekletilmiş fasulyeyi, pastırmayı, yağını ve tuzunu ayarlayın.
Tantuni
1 kg.kuzu etini küp olarak kesin.Daha sonra tavaya sıvıyağı alın.Üzerine 1 kg.kuzu etini ilave edin.Etler sulanıp suyunu çekicek.
  • YORUMLAR
neslihan Kılınç
Oluşturma Tarihi
02-01-2015
Denizli
Oktay ustam ellerine sağlık ta lakin bin yillik tepsi kebabi ne ara kilis tava oldu?