Hindistan Cevizli Kurabiye | Oktay Usta [ Resmi Web Sitesi ]
Üyelik girişi
veya


Oktay ustadan

Kek, Kurabiye ve Tartlar

Hindistan Cevizli Kurabiye

Tarif Tarihi :HAZIRLANIŞI:

Unu, pudra şekerini, kakaoyu, kabartma tozunu ve vanilyayı karıştırma kabına eliyoruz. Elimizle karıştırdıktan sonra ortasına bir havuz açıyoruz. Havuzun içine, oda sıcaklığında yumuşamış tereyağını koyuyoruz.

Yumurtaları kırıyoruz. Ortadan yağı eriterek yoğurmaya başlıyoruz. Açıyı yavaş yavaş genişleterek hamurumuzu yoğuruyoruz. İç dolgusu için, hindistan cevizini ayrı bir kaseye döküyoruz. Üzerine toz şekeri döküp, yumurta akını ilave ediyoruz. İyice yoğuruyoruz. Hamurumuzdan bezeler koparıyoruz ve yuvarlıyoruz.

Elimizle hamurun üzerine bastırarak hafif büyütüyoruz. İç dolgusundan da parçalar koparıp yuvarlıyoruz. Açtığımız hamurların içine dolgu malzemesini koyuyoruz ve etrafını hamurla kapatıyoruz, hamurumuzu tekrar yuvarlıyoruz. Yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine hamurları diziyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Frambuazlı damla çikolatayı ben mari usulü buharda eritiyoruz. Erimiş çikolatayı, yağlı kağıttan külah yapıyoruz ve içine dolduruyoruz. Kurabiyelerin üzerine çikolata sıkarak servis ediyoruz.

HİNDİSTAN CEVİZLİ KURABİYE

3 su b. un
1 su b. pudra şekeri
150 gr. tereyağı
2 yumurta
1 çorba k. kakao
1 pk. vanilya
yarım pk. kabartma tozu

İÇ DOLGUSU İÇİN:

2 su b. hindistan cevizi
1 yumurta akı
2 çorba k. toz şeker

ÜZERİ İÇİN:

frambuazlı çikolata