Oktay Usta [Resmi WEB Sitesi] 
Elmalı Turta
HAZIRLANIŞI
MALZEME LİSTESİ:

2 su b. un
1 çay b. toz şeker
100 gr. tereyağı
1 su b. toz fındık
1 çorba k. yoğurt
1 yumurta
1 pk. kabartma tozu
1 pk. vanilya

ÜZERİ İÇİN:

3 elma
toz tarçın

HAZIRLANIŞI:

Unu karıştırma kabına alıyoruz. Toz şekeri, toz fındığı, kabartma tozunu ve vanilyayı koyuyoruz, harmanlıyoruz. Ortasına oda sıcaklığında yumuşamış tereyağını koyuyoruz. Yoğurdu döküyoruz ve yumurtayı kırıyoruz. Hamuru ortadan başlayarak yoğuruyoruz.

Yağlanmış tart kalıbına hamuru koyuyoruz ve elimizle hafif bastırarak kalıba yayıyoruz. Elmaları dilimliyoruz ve tart hamurunun üzerine dilimleri batırıyoruz. Üstüne toz tarçın serpiyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz.
Kategorisi
Kek, Kurabiye ve Tartlar
Oluşturma Tarihi
Zorluk
Orta
Süre
Servis
Etiketler :
elmalı,turta,oktay,usta,yemek,tarifi,
Benzer Tarifler
Elmalı Güllü Tart
HAZIRLANIŞI: Unu karıştırma kabına alıyoruz. Pudra şekerini, vanilyayı ve kabartma tozunu ilave ediyoruz ve harmanlıyoruz.
Meyveli Pizza
HAZIRLANIŞI: Unu karıştırma kabına alıyoruz. Toz şekeri, vanilyayı ve kabartma tozunu koyup ortasını havuz gibi açıyoruz.
Elmalı Üzümlü Milföy Tatlısı
HAZIRLANIŞI: Elmaları soyuyoruz ve küp şeklinde doğruyoruz. Tavaya elmaları koyuyoruz.
Tahin Pekmezli Kek
HAZIRLANIŞI: Yumurtaları karıştırma kabına kırıyoruz. Toz şekerini döküyoruz ve mikserle iyice köpürene kadar çırpıyoruz.
Karamelli Çikolatalı Kek
Yumurtaları karıştırma kabına kırıyoruz. Toz şekeri döküyoruz ve mikserle iyice köpürene kadar çırpıyoruz. Suyu döküyoruz ve karıştırıyoruz. Kabartma tozunu, vanilyayı, kakaoyu ve toz fındığı ekliyoruz.
Marmelatlı Kalpli Kurabiye
Unu karıştırma kabına alıyoruz ve ortasını havuz gibi açıyoruz. Ortaya yumurtaları kırıyoruz. Havuzun kenarına pudra şekeri, kabartma tozu, vanilya ve toz fındık döküyoruz.
Tiramisu Cupkake
HAZIRLANIŞI: Yumurtaları karıştırma kabına kırıyoruz. Toz şekeri ilave edip köpürene kadar çırpıyoruz.
Mürdüm Erikli Kek
HAZIRLANIŞI: Oda sıcaklığındaki yumurtaları karıştırma kabına kırıyoruz. Toz şekerini döküyoruz (toz şekerin 2 çorba kaşığını erik için ayırıyoruz. )
Muzlu Karamelli Tartölet
Unu karıştırma kabına alıyoruz. Ortasını açıyoruz ve ortaya tereyağını koyuyoruz. Üzerine yumurtayı kırıyoruz.
Kakaolu Sarma Lokum
HAZIRLANIŞI: Yumurtaları karıştırma kabına kırıyoruz, içine toz şekeri ilave ediyoruz. Mikserle iyice köpürene kadar 3-4 dakika çırpıyoruz.
Çikolatalı Cheesecake
HAZIRLANIŞI: Cheesecake çemberinin zeminini yağlı kağıtlar kapatıyoruz ve fırın tepsisine alıyoruz. Yulaflı bisküvileri doğrayıcıdan geçirerek toz haline getiriyoruz.
Kekli İncir Tatlısı
HAZIRLANIŞI: Kuru incirleri kaseye koyuyoruz. Üzerine su döküyoruz ve yumuşamaya bırakıyoruz.
  • YORUMLAR