Oktay Usta [Resmi WEB Sitesi] 
Yemek Resmi
Yemek Resmi
3 Katlı Salata
HAZIRLANIŞI
HAZIRLANIŞI:

Havuçları soyuyoruz ve rendeliyoruz. Tavaya az sıvıyağ koyuyoruz ve havuçları soteliyoruz. Altını kapatıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. Yoğurdu bir kaseye alıyoruz. İçine mayonezi katıyoruz ve çırpıyoruz. Bu karışımdan iki kaşık kadarını havucun içine koyuyoruz ve karıştırıyoruz.

Dereotunu doğruyoruz ve onu da yoğurt kasesine alıp karıştırıyoruz. Böylece iki ayrı yoğurtlu karışım elde ediyoruz. Kerevizi soyuyoruz ve rendeliyoruz. Dereotlu karışımın içine kerevizi ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz.

Elmayı da soyup, rendeliyoruz ve kerevizin olduğu kaseye ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz. Tadına bakarak tuzunu ilave ediyoruz. Ayrı bir tabağa pancar turşusunu rendeliyoruz. Altı boş olan pasta çemberini servis tabağına koyuyoruz. Zemine kerevizli beyaz harcı koyuyoruz ve kaşıkla üzerini düzeltiyoruz. Üzerine pancar harcını ilave ediyoruz ve üstünü düzlüyoruz. En üste de havuçlu karışımı koyup bastırıyoruz. Üzerine de çekilmiş ceviz serpiyoruz. Bir süre dinlediriyoruz. Kalıbından çıkararak servis ediyoruz. Aynı işlemi bardakta da yapıp servis edebiliriz.

3 KATLI SALATA

2 kereviz
1 kase pancar turşusu
1 elma
3 havuç
1 tutam dereotu
1 kase yoğurt
2 çorba k. mayonez
tuz
zeytinyağı

ÜZERİ İÇİN:

ceviz
Kategorisi
Salatalar
Oluşturma Tarihi
Zorluk
Orta
Süre
Servis
Etiketler :
Benzer Tarifler
Krem Soslu Kereviz Salatası
Kerevizleri soyuyoruz ve küp doğruyoruz. Tencereye kerevizi koyuyoruz. Su ve limon suyu koyuyoruz.
Barbunya Salatası
Kırmızı lahanayı ince ince doğruyoruz. Kornişon turşuyu ve köz kırmızı biberi küp doğruyoruz.
Portakal Çanağında Buğdaylı Salata
Brokoliyi haşlayıp soğuk suya sokuyoruz. Portakalları ortadan ikiye bölüp içlerini çıkartıyoruz.
Pancarlı Peynirli Salata
Turşuyu doğruyoruz. Marulları servis tabağının kenarlarına diziyoruz. Ortaya roka yapraklarını koyuyoruz. Üzerine koyun peynirinden parça parça ederek koyuyoruz.
Bulgur Köfteli Yoğurtlu Salata
İnce bulguru karıştırma kasesine alıyoruz. İçine yumurta akı kırıyoruz. Un ve tuz ilave ediyoruz. Az ılık su ilave ederek yoğurmaya başlıyoruz.
Soya Filizli Salata
HAZIRLANIŞI: Karıştırma kabına haşlanmış meksika fasulyeyi ve mısırı koyuyoruz. Köz biberi, turşuyu ve soya filizini doğrayıp ilave ediyoruz. İçine limon suyunu sıkıyoruz, zeytinyağını döküyoruz.
Peynirli Güzel Bahçe Salatası
HAZIRLANIŞI: Karışık yeşillikle elimizle kırıyoruz. Üzerine mısır serpiyoruz. Salatalık, mor lahana, turp, kırmızı biber ve kiraz domatesleri doğrayıp üzerine koyuyoruz.
Yoğurt Soslu Patates Salatası
Haşlanmış patatesleri soyuyoruz ve karıştırma kabına rendeliyoruz.
Enginarlı Salata
Enginarları küp küp doğruyoruz. Közlenmiş biberleri, taze soğanı, dereotunu, maydanozu ve marulları da doğruyoruz.
Garnitürlü Patates Salatası
HAZIRLANIŞI: Haşlanmış patatesleri ve haşlanmış havuçları küp şeklinde doğruyoruz. Kornişon turşuları minik küp şeklinde doğruyoruz. Geniş bir kaseye yoğurdu, mayonezi, zeytinyağını koyuyoruz ve çırpma teliyle karıştırıyoruz.
Mantarlı Yeşil Zeytin Salatası
Mantarları dörde kesiyoruz. Tavaya sıvıyağ dökerek mantarları soteliyoruz. Yeşil zeytinin çekirdeklerini çıkarıyoruz ve doğruyoruz.
Peynirli Makarna Salatası
HAZIRLANIŞI: Makarnayı haşlıyoruz ve süzüyoruz. Makarnayı soğumaya bırakıyoruz. Makarnayı karıştırma kabına alıyoruz. Köz kırmızı biberi, kornişon turşuyu, burgu peyniri, taze soğanı ve maydanozu doğrayıp karıştırma kabına ekliyoruz.
  • YORUMLAR
hülya yaykan
Oluşturma Tarihi
05-02-2015
Kastamonu
yaptıklarınızın hepside çok güzel bu programa bayılıyorum Oktay usta çok samimisiniz elinize yüreğinize sağlık